PostHeaderIcon LEGO to już nie tylko klocki

Pamiętam bardzo dobrze, jakie emocje budziły we mnie i moich rówieśnikach klocki LEGO trzydzieści kilka lat temu. Jak z wypiekami na twarzach składaliśmy kolorowe elementy, tworząc własne konstrukcje, budowaliśmy pojazdy i kolekcjonowaliśmy ludziki. Zdobycie zestawu, nawet tego najmniejszego, to był wielki wyczyn, a najwięcej ich mieli ci, których rodzice jeździli na kontrakty lub „saksy”.

lego_1

Już od lat klocki LEGO dostępne są powszechnie, choć kolekcjonowanie ich sporo kosztuje. Jednak to, co teraz można zdobyć, mimo że nadal nosi tę samą nazwę i zasadniczo opiera się niezmiennie o prostokątny, plastikowy klocek, zmienia się z roku na rok.

Twórcy coraz to nowych serii i zestawów idą z duchem czasu, obserwują rynek i dostosowują się do panującej mody, emitowanych kreskówek i ulubionych bohaterów najmłodszych.

Nic więc dziwnego, że właśnie nastała era Elfów. Seria Lego® Elves to coś więcej niż kilka zestawów klocków. To historia Emily Jones, która w ogrodzie babci odnajduje przejście do świata Elfów, a tam poznaje Naidę – elfkę wody, Airę – elfkę wiatru, Farrana – elfa ziemi i Azari – elfkę ognia. Wraz z nimi musi odnaleźć cztery klucze, by wrócić do świata ludzi.

Seria składa się z sześciu zestawów klocków, m.in. Kreatywny warsztat Airy, Kryjówka Elfów na drzewie czy Magiczna piekarnia Azari, którą moje dzieci miały przyjemność budować. Jednak myli się ten, kto myśli, że klocki to wszystko. Serii towarzyszy strona internetowa, na której znaleźć można nie tylko opisy poszczególnych zestawów, poznać postacie, ale też pobrać aplikację, która pozwoli przenieść się do świata Elvendale i rozpocząć tam niezwykłą misję. Wraz z Elfami należy znaleźć i zebrać zabawne, ciekawe i piękne magiczne przedmioty, a rozwiązując zagadki, odzyskać magiczne klucze ukryte w Red Mountain, Sky Castle, Lava Field, Sparkle Rock i Izdur Ocean.

Muszę przyznać, że choć różowy nie jest moim ulubionym kolorem, a Elfy – bohaterami, jestem pod wrażeniem nowej serii i entuzjazmu, z jakim reagują dzieci. U nas nie zdążyłam nawet się obejrzeć, a Magiczna piekarnia była już gotowa!

Lego® Elves 41074
Azari and the Magical Bakery
wiek: 7-12 lat

Zostaw komentarz

 
Kalendarz
Maj 2015
P W Ś C P S N
« mar   cze »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwum