PostHeaderIcon Świat Garmanna, czyli Teatr Baj otwiera się na zmiany

Spektakl Teatru Baj pt. „Świat Garmanna”, stworzony w ramach projektu „Dziecko-Teatr-Świat. Ponad barierami”, stanowi, w moich oczach, punkt zwrotny w dziejach tegoż Teatru. Cały projekt, dofinansowany z Funduszu Wymiany Kulturalnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, zasługuje na uwagę, gdyż jego ważnym elementem były warsztaty dla dzieci z warszawskiej Pragi, w szczególności podopieczni świetlic środowiskowych, stowarzyszeń i fundacji.

Sam spektakl, stworzony na podstawie książek norweskiego autora i ilustratora – Stiana Hole„Lato Garmana”, „Ulica Garmanna” i „Sekret Garmanna” (ta ostatnia nie ukazała się w Polsce; dwie pierwsze wydało FISO), jest świetnym przykładem na to, że szukanie nowych rozwiązań i eksperymenty są ożywcze, mogą zmienić postrzeganie miejsca, w którym zostaną zrealizowane. Skostniały i tradycyjny Teatr Baj najwyraźniej otwiera się na zmiany, a wszystko to za sprawą nowej (może już nie tak bardzo) pani dyrektor – Ewy Piotrowskiej. To właśnie ona wyreżyserowała spektakl – kolorowy, atrakcyjny wizualnie, a przede wszystkim mądry i wart zobaczenia.

Polecam recenzję spektaklu „Świat Garmanna” – „Obrazy i emocje – czyli bogactwo w prostej formie”.

fot. Krzysztof Bieliński

Świat Garmanna

Ewa Piotrowska na podstawie książek Stiana Hole: „Lato Garmanna”, „Ulica Garmanna” i „Garmanns Hemmelighet” („Sekret Garmanna”)
reżyseria: Ewa Piotrowska
projekt kostiumów i rekwizytów: Anna Chadaj
scenografia: Sylwester Łuczak
muzyka: Filip Sande
animacje komputerowe: Ewa Łuczakpremiera: 1. października 2010 (dla szerokiej publiczności spektekl będzie dostępny od marca 2011)
spektakl dla dzieci od lat 6

Spektakl „Świat Garmanna” powstał w ramach projektu „Dziecko – teatr – świat. Ponad barierami”, realizowanego przez Teatr Baj we współpracy z norweskimi partnerami: Grusomhetens Teater oraz Oslo Teatersenter. Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Wymiany Kulturalnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Teatr Baj
ul. Jagiellońska 28
03-719 Warszawa
teatr@teatrbaj.pl
www.teatrbaj.pl

Zostaw komentarz

 
Kalendarz
Styczeń 2011
P W Ś C P S N
    lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwum